Kinnan Norge i Sørlandsparken er leverandør av varmepumper til forhandlere i hele landet. Utvalget er stort – og de har løsninger for alle typer bygg.
– Det sikreste du kan gjøre for å redusere strømforbruket, er å bruke mindre strøm. En varmepumpe er en lønnsom investering – både for lommebok og miljø, sier salgssjef Stig Jørgensen og ansvarlig for bedriftssalg, Per Arne Haugland, hos Kinnan Norge.
Kinnan jobber for å bli bedre kjent på Sørlandet. Her salgssjef Stig Jørgensen (t.h) og ansvarlig for bedriftssalg, Per Arne Haugland, hos Kinnan Norge.
Kinnan er distributør av varmepumper fra Panasonic, Hitachi og sitt eget merke Animair.
– Vi leverer løsninger som reduserer strømforbruket på små kontorer og svære industribygg. Vi bistår med alt fra behovskartlegging og beregninger til levering og oppfølging. Målet vårt er å levere løsninger som gir økonomisk gevinst og et bedre inneklima, sier Jørgensen.
Kinnan ble etablert i 2014 og har i dag elleve ansatte, ti i Sørlandsparken. Herfra leverer de varmepumper og montasjeutstyr til forhandlere over hele landet.
– Vi har i løpet av disse drøye ti årene opparbeidet oss solid erfaring med å levere energieffektive systemer til både privat og næring, sier Jørgensen.
De siste årene har bedriftssalget hatt sterk vekst, og Kinnan ønsker nå å bli bedre kjent i egen region.
– Vi har kunder i hele Norge, men vi ser at mange her på Sørlandet ikke kjenner oss godt nok ennå. Det ønsker vi å endre på, sier Jørgensen.
Bedrifter kan redusere strømregningen med opptil to tredjedeler ved å installere riktig varmepumpe.
– Det er store besparelser, spesielt for virksomheter med store arealer og høyt energiforbruk, legger han til.
Varmepumpene Kinnan distribuerer koster fra rundt 25 000 kroner og oppover.
Bedrifter som har et høyt forbruk til oppvarming, kan kan ofte ha nedbetalt investeringen av innstallering av varmepumpe i løpet av tre år. Bedrifter kan også lease varmepumpene, noe som gjør det enda enklere å komme i gang, forklarer Haugland.
– Mange virksomheter har egne bærekraftstrategier og ønsker å redusere sitt klimaavtrykk. Da er varmepumpe et enkelt og effektivt tiltak. Det gir lavere utslipp, lavere strømregning og et bedre inneklima, sier Jørgensen.
For å sikre kvalitet og trygg montering står Kinnan bak KlimaEkspertene – et landsdekkende nettverk av godkjente installatører.
– Riktig installasjon er like viktig som riktig produkt. Derfor samarbeider vi kun med seriøse og sertifiserte montører, sier Jørgensen.
Kinnan Norge er eid av det svenske klima- og energikonsernet Kinnan Holding AB.
